top of page
Stávka 27.11. 2023
Stávka 27.11. 2023

po 27. 11.

|

ZŠ a MŠ Krásná Hora n.Vlt.

Stávka 27.11. 2023

Škola bude uzavřena.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události

Čas a místo

27. 11. 2023 7:45 – 16:00

ZŠ a MŠ Krásná Hora n.Vlt.

O události

V pondělí 27.11. 2023 se i naše škola zapojí do výstražné stávky, kterou na tento den vyhlásil ČMOS PŠ.

Do stávky se zapojí všichni zaměstnanci, takže škola bude uzavřena.

Hlavním cílem stávky je zamezit plánovaným škrtům ve školství připravovaným s rozpočtem na rok 2024.

Vážení rodiče,

situace v našem školství s nástupem nového pana ministra se rozhodně nezlepšuje. Z našeho pohledu ministr Bek plánuje kroky, které jsou nekoncepční vzhledem k původně nastavené Strategii 2030+, což je dokument, který už trochu připomínal nějaký koncepční plán pro následující roky (nejen období jednoho ministra školství, a že už jich máme hodně).

V souvislosti se sestavováním rozpočtu na následující rok, už je zcela zjevné, že se hledají úspory tam, kde to je nejméně vhodné, ve vzdělávání. Nejsme úplně přesvědčení, že pan ministr zná situaci v regionálním školství, nebo nemá dostatek informací, takže nevidí, nebo nechce vidět následky těchto kroků.

V principu nejsme příznivci stávek, ale tentokrát jsme se rozhodli, dát jasně najevo náš názor  k zamýšleným plánům ministerstva.

Mrzí nás, že zapojením do stávky, některým rodičům malých dětí způsobíme komplikace s pondělním hlídáním, ale doufáme, že nás pochopíte. Je to opravdu kvůli dětem.

Oznámení o chystané stávce,  zapojení naší školy a dopis, který vysvětluje naše postoje, obdrželi všichni rodiče ZŠ i MŠ  emailem. Pokud ne, obdrží nejdéle ve středu 22.11.

S pozdravem

p.uč. Petra Kuthanová, za stávkový výbor

Mgr.Eva Šedivá, ředitelka školy

Sdílet událost

bottom of page